Czarna henna online

Czym jest henna?

Czym jest henna?

Dzięki właściwościom uniwersalnym henna jest wykorzystywana coraz częściej w kosmetyce jako barwiący środek lub też składnik produktów, które pielęgnują skórę.

Henna czarna to substancja, za pomocą której jest możliwe bezpieczne zabarwienie skóry (https://www.bee.pl/khadi-henna-czarna-100-g_p671.html). Była już znana w starożytnym Egipcie. Zarówno wtedy, jak i także obecnie forma ta pozostała ta sama i henna w dalszym ciągu wyrabiania jest z rośliny znanej jako lawsonia bezbronna.

Egipcjanie używali tej formy rośliny sproszkowanej między innymi do takich ważnych rytuałów jak farbowanie mumii wybitnych obywatelki. Również w biblijnych czasach odnotowano fakt, że kobiety za pomocą henny farbowały paznokcie oraz włosy.

Obecnie henna wykorzystywana jest wciąż do barwienia skóry w branży jaką jest kosmetyka. Ponadto dzięki trwałości krótkiej coraz modniejsze się stają tatuaże z henny, które można ostatecznie zmyć bez żadnych konsekwencji lub też zastąpić stary wzór całkowicie nowym.

Właściwości henny

Henna słynie głównie z barwiących właściwości. Dzięki odporności na kruszenie przylega dobrze do skóry, a forma odpowiednie zapobiega rozprzestrzenianiu się barwnika poza kontur wybrany. Popularność wyjątkową, która się utrzymuje od tysiącleci, zawdzięcza swojej trwałości, która pozwala na zmycie ze skóry henny po jakiś trzech tygodniach bez żadnych większych konsekwencji. Poza tym henna jest również źródłem wielu minerałów oraz witamin. W strukturze jej znajduje się między innymi błonnik, kwasy, enzymy, witaminy B, D, A oraz wapń i magnez.

W arabskiej medycynie cała roślina henny jest uważana za niezwykle wartościową. Na pewno świetnym przykładem może być wykorzystywanie rośliny w celu leczenia chorób, które są związane z wątrobą, podczas gdy wyciąg z liści się stosuje przy dolegliwościach, które są spowodowane poprzez choroby weneryczne.

Zastosowanie henny

Ze względy na swoje barwiące właściwości hennę spotykamy w składzie koloryzujących kosmetyków jak szampon farbujący, czy najpopularniejsza płukanka do włosów właśnie z henną. Dzięki tego typu zastosowaniu produktów włosy nabiorą ciemnego koloru, o wiele naturalniejszego niż w przypadku farby służącej do farbowania włosów. Drugim zastosowaniem najczęstszym henny są produkty do koloryzacji okolic rzęs oraz oczu. Zabieg taki jest obecnie bardzo popularny oraz wykonywany w każdym kosmetycznym salonie. Dzięki trwałości samej henny rzęsy przyciemnione raz nie wymagają koloryzacji codziennej, co przyspiesza znacznie poranny makijaż. Warto się zdecydować na hennę. Bez dwóch zdań.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com